ימינו ימי קורונה הם, וטיול בפולין נשמע כמו חלום רחוק או בדיחה עצובה. הכל נכון. אבל אין הדבר מחייב המנעות מתכנון או לכל הפחות מקריאה אודות המדינה. לכן החלטנו לפנק אתכם בסדרת פוסטים שתשמש אתכם בעתיד לצורך תכנון טיולכם, ולשזוף את עיניכם במראות קסומים בהווה.

אין ספק שעבור ר...

רבות נכתב ונאמר על מערכות היסעים עתירות נוסעים ברחבי הגלובוס. מה-או באן של ברלין, הטיוב של לונדון או הסאבווי של ניו יורק - לכולם ידוע - עיר גדולה חייבת רכבת תחתית בשביל לחיות.

​ורשה היא העיר היחידה בפולין המתפארת ברכבת כזו. תוכניות בניית מטרו רבות לערים רבות צצו ברבות ה...

העונה האחרונה היתה עמוסה ורוויית ביקורים וטיולים בבירה הפולנית. על הפיתויים הקולינריים של פולין, שמדלגים בחינניות מעל כל קלישאה, כבר סיפרנו חזור וספר.

 

ברשומה הנוכחית נמליץ לכם על מקומות בהם הזדמן לנו לבקר יותר מפעם אחת. החוויה המצוינת שעינגה לנו את החך גרמה לנו לשוב אל...

January 30, 2015

 

בפוסט הנוכחי אספר לכם מעט על ההיסטוריה של אחת השכונות המרתקות בקרקוב, חרף אפרוריותה של השכונה, ואולי בזכותה. זהו סיפור החופף באופן כללי לסיפורה של השליטה הקומוניסטית בפולין, והסוף, כפי שאתם ודאי יודעים, הוא סוף טוב.

 

נובה הוטה: המוזיאון החי הגדול ביותר בפולין - יוצאים...

January 4, 2015

סיפרנו לכם בשני החלקים הקודמים את קורותינו ברחבי שלזיה, עד הגיענו לורוצלב, היא גם העיר הגדולה ביותר במחוז. לפי שנרחיב על ביקורנו בעיר, נתחיל בגילוי נאות, ובסוף הפוסט ניתן פירוט קצר של האתרים שהיו על מפת הטיולים אבל נפלו מפאת חוסר בזמן.

 

אז הגילוי הנאות הוא שזו לא הפעם ה...

December 10, 2014

אז אחרי שסיפרנו לכם את קורותינו בשלושת הימים הראשונים של הטיול, בחלק הזה נספר לכם על חלקו השני - עמק קלודזקו ואיזור ואלבז'יך. בחלק הבא (והאחרון) נפרט על הביקור בורוצלאב.

 

יום מס' 4: עמק קלודצקו

 

את יומנו התחלנו בשיטוט בעיירה בה ישנו – קלודצקו. העיירה מציעה שתי אטרקציות ת...

November 22, 2014

כבר מזה זמן רצינו להעמיק את היכרותנו עם איזורים קצת פחות מוכרים בפולין, ושלזיה תמיד נראתה כמו חבל ארץ מרתק במיוחד. מאחר ובמשך שנים היה האיזור בשליטה

של עמים אחרים (בין אם בוהמיה או פרוסיה), אין ספק כי חלק לא מבוטל מהמקומות בהם ביקרנו היו בעלי אופי וניחוח זר. שלזיה מחול...

August 8, 2014

מצורף סרטון של תמונות מטיול בפולין בשנת 2009

August 1, 2014

אחרי עבודה קשה ומאומצת, והתלבטויות אינספור איך ומתי לעשות זאת, החלטתי שאני הולך על זה. החלטתי שאני מראה לישראלים שיש בפולין יותר ממה שהם חושבים. פולין - לא מה שהכרתם!

Please reload

Featured Posts