כל הזכויות שמורות

אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם, להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר – חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר אינטרנט זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי.
כל שימוש בתכני האתר ללא אישור מפורש בכתב מבעל העמוד אסור בהחלט.

כל הזכויות על המאמרים המקצועיים המתפרסמים באתר זה שמורות לבעל העמוד, למעט במקומות בהם צויין אחרת במפורש. חל איסור מוחלט לפרסם את המאמרים, חלקם או בשלמותם, באף פורום אינטרנטי, בלוג, אתר אישי, אתר מקצועי, אתר מסחרי או אתר-ללא-כוונות-רווח, ללא אישור מפורש בכתב מבעל העמוד. כמו כן אין לקשר, לערוך, לעבד או לשנות את התמונות והחומריים הגרפיים שמלווים אותם.

 

השימוש במידע שבאתר היא באחריות המשתמש בלבד. באחריות המשתמש לוודא את תקינות המידע ונכונותו לפני השימוש בו.

  • Google+ Clean
  • Twitter Clean
  • facebook

פארקים לאומיים ואתרי טבע

 

בפולין 23 פארקים לאומיים מוכרזים. הם מכסים כ-3200 קמ"ר – כאחוז משטח המדינה. הם פזורים ברחבי המדינה, אך באזור הרי הקרפטים ניתן למצוא שישה מהם. הפארק הלאומי בייאלווייז'ה, הגובל עם בלרוס (וחלקו הגדול מצוי בשטחה) מוכר כאתר מורשת עולמית. מרביתם בבעלות המדינה, כאשר ישנה כוונה להגיע לבעלות מלאה על הפארקים הלאומיים תוך כעשור. הפארק הגדול ביותר הוא בייבז'ה, בצפון מזרח פולין, והפארק הקטן ביותר הוא אויצוב, הנמצא כ-45 דקות נסיעה מקרקוב.

 

להלן רשימה חלקית של הפארקים הלאומיים של פולין:

קמפינוס

אויצוב

ביאלווייז'ה

באביה גורה

סלובינסקי

טאטרה

פייניני

הרי הסטולובה

קרקונושה

שביינטוקז'יסקי

ביישצ'אדי

קשונז'

פולשיה

וולין