אדריכלות העץ של מאלופולסקה

 

 

אוסף המבנים האדיר (למעלה מ-600 סה"כ) המשוייכים לסוג זה של אדריכלות, שורשיו נטועים עמוק במסורת הפולנית. עץ היה מאז ומעולם חומר הגלם הזמין ביותר באיזור זה של אירופה, ומשום שכך אין זה מפתיע שמבנים רבים לאורך ההיסטוריה נבנו באמצעותו.

נפת מאלופולסקה משובצת לאורכה ולרוחבה במבנים אלו. בין השאר ניתן למצוא בתי אחוזה, אסמים, פונדקים, בקתות כפריות וכנסיות. במשך דורות שומרו מבנים אלו על ידי בעליהם או הקהילות להן הם שייכים, ולאחרונה הצטרפה למשימה גם המדינה. כנסיות העץ של מאלופולסקה הן השניות בותיקותן באירופה, אחרי כנסיות העץ הנורבגיות.

הכנסיות העשויות מעץ נבנו בשלל סגנונות בנייה, החל מסגנון גותי ועד לבארוק ואר-נובו. חלקן רשומות ברשימת האתרים לשימור של אונסק"ו.

על מנת להתרשם מאדריכלות זו, ניתן לצאת לסיור באחד מיני מסלולים רבים המאפשרים להתרשם ממגוון מבנים הבנויים מעץ. בין שאר המסלולים תוכלו למצוא את:

לפרטים נוספים אודות מסלולי האדריכלות, לחצו כאן.

כל הזכויות שמורות

אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם, להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר – חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר אינטרנט זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי.
כל שימוש בתכני האתר ללא אישור מפורש בכתב מבעל העמוד אסור בהחלט.

כל הזכויות על המאמרים המקצועיים המתפרסמים באתר זה שמורות לבעל העמוד, למעט במקומות בהם צויין אחרת במפורש. חל איסור מוחלט לפרסם את המאמרים, חלקם או בשלמותם, באף פורום אינטרנטי, בלוג, אתר אישי, אתר מקצועי, אתר מסחרי או אתר-ללא-כוונות-רווח, ללא אישור מפורש בכתב מבעל העמוד. כמו כן אין לקשר, לערוך, לעבד או לשנות את התמונות והחומריים הגרפיים שמלווים אותם.

 

השימוש במידע שבאתר היא באחריות המשתמש בלבד. באחריות המשתמש לוודא את תקינות המידע ונכונותו לפני השימוש בו.

יש לכם שאלה? כתבו לנו!
  • Instagram
  • Google+ Clean
  • facebook