מבצר צ'רסק

המבצר נבנה בהזמנתו על הדוכס המאזובי יאנוש ה-1 במקום בו זרם בעבר נהר הויסלה. ככל הנראה העבודות להקמתו החלו בשנת 1388, ונסתיימו בתחילת המאה ה-15. הבעלות על המבצר עברה מדוכס אחד למשנהו, עד אשר שולבה דוכסות מזוביה תחת הכתר של הפולני בשנת 1526, אז הועברה הבעלות לידיה של המלכה האיטלקית של פולין - בונה ספורצה.

 

היתה זו בונה, ששיפצה והרחיבה את המתחם המבוצר. לאחר מות בעלה, המלך זיגמונט ה-1 הזקן, עזבה המלכה את הארמון המלכותי בקרקוב ועברה להתגורר במתחם המבוצר בצ'רסק, עד אשר נמלטה מפולין מאימת בנה.

בעת המבול השבדי, פוצצו חלקים נרחבים של המבצר, והוא איבד את הפונקציונליות שלו. עת נפילתו של האיחוד הפולני-ליטאי ננטשו ההריסות סופית. חלקים שנותרו, פורקו ונוצלו לבנייה במקומות אחרים. 

כיום עומדים על תילם 3 מגדלים וגשר הכניסה המתוארך למאה ה-18. במקום מתקיימים מופעי אבירים ופעילויות לילדים בכל הגילאים. ניתן לעלות על שניים מהמגדלים, לתצפית מרהיבה על הסביבה.

 

כל הזכויות שמורות

אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם, להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר – חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר אינטרנט זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי.
כל שימוש בתכני האתר ללא אישור מפורש בכתב מבעל העמוד אסור בהחלט.

כל הזכויות על המאמרים המקצועיים המתפרסמים באתר זה שמורות לבעל העמוד, למעט במקומות בהם צויין אחרת במפורש. חל איסור מוחלט לפרסם את המאמרים, חלקם או בשלמותם, באף פורום אינטרנטי, בלוג, אתר אישי, אתר מקצועי, אתר מסחרי או אתר-ללא-כוונות-רווח, ללא אישור מפורש בכתב מבעל העמוד. כמו כן אין לקשר, לערוך, לעבד או לשנות את התמונות והחומריים הגרפיים שמלווים אותם.

 

השימוש במידע שבאתר היא באחריות המשתמש בלבד. באחריות המשתמש לוודא את תקינות המידע ונכונותו לפני השימוש בו.

יש לכם שאלה? כתבו לנו!
  • Instagram
  • Google+ Clean
  • facebook