"פולין טרם נכנעה,

   כל עוד אנחנו חיים.

                    את אשר אויבנו כבשו,

                    עם חרבנו נשיב חזרה"

מילות הפתיחה של ההמנון הפולני

על פולין

מידע כללי על פולין

שורתו הראשונה של ההמנון הפולני מתמצתת 1000 שנות היסטוריה ומתארת בדיוק רב את שהיה וניתן למצוא היום במדינה ששזורה בדפי ההיסטוריה האירופית כחוט השני. מאימפריה רבת עוצמה, לשטח כבוש נטול קיום טריטוריאלי (אבל לא לאומי) - פולין ידעה תקופות של פריחה, כמו גם ימים קשים של שלטון זר ומאמלל. במקומות רבים במדינה ישנן עדויות 'חיות' שנשתמרו במרוצת הזמן, ובחלקים אחרים - שחזורים מדוייקים להפליא. כל אלו, ועוד סיבות רבות למכביר, הופכות את ביקור במדינה לחוויה שאין שניה לה.

ערי פולין

כמדינה חקלאית בעברה, פולין חוותה את תהליך העיור העיקרי רק במאתיים השנים האחרונות. יחד עם זאת, מרכזי הערים משמרות את ההיסטוריה בנאמנות רבה, בין אם הוא משוחזר או אותנטי לחלוטין.

פארקים לאומיים ואתרי טבע

כמדינה הממוקמת במרכז אירופה, עם אקלים ממוזג יחסית, אין זו הפתעה כי לכל מקום שתפנו את מבטכם, תמצאו ירוק ועוד ירוק. מהרי הדרום למישורי הצפון - בכל חלק במדינה תמצאו אטרקציה נעימה.

פולנים מפורסמים

מלבד מספר שמות אוטנטיים, ודאי תופתעו לגלות כמה אנשים מפורסמים שהכרתם הם בעצם... פולנים!

סרטונים על פולין

אומרים שתמונה אחת שווה אלף מילים, אבל כמה שווה סרטון אחד?
עד שתמצאו את התשובה, אתם מוזמנים להיכנס לעמוד הסרטונים שלנו ולהנות ממגוון סרטונים שליקטנו בעבורכם. צפייה מהנה!

פולין היהודית

למעלה מ-800 שנים נכחו היהודים בפולין והיו חלק אינטגרלי ממרקם החיים בממלכה הפולנית. מתקומתה ועד העלמותה, עם טויסט אופטימי בסוף - תוכלו לקרוא על פולין היהודית בעמוד שהקדשנו לעניין.

כל הזכויות שמורות

אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם, להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר – חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר אינטרנט זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי.
כל שימוש בתכני האתר ללא אישור מפורש בכתב מבעל העמוד אסור בהחלט.

כל הזכויות על המאמרים המקצועיים המתפרסמים באתר זה שמורות לבעל העמוד, למעט במקומות בהם צויין אחרת במפורש. חל איסור מוחלט לפרסם את המאמרים, חלקם או בשלמותם, באף פורום אינטרנטי, בלוג, אתר אישי, אתר מקצועי, אתר מסחרי או אתר-ללא-כוונות-רווח, ללא אישור מפורש בכתב מבעל העמוד. כמו כן אין לקשר, לערוך, לעבד או לשנות את התמונות והחומריים הגרפיים שמלווים אותם.

 

השימוש במידע שבאתר היא באחריות המשתמש בלבד. באחריות המשתמש לוודא את תקינות המידע ונכונותו לפני השימוש בו.

יש לכם שאלה? כתבו לנו!
  • Instagram
  • Google+ Clean
  • facebook