top of page

קרקוב וסביבתה:

טעימה מפולין הקטנה

 

יום 1: ת"א - זאקופנה

ניפגש בשדה התעופה ונטוס לקרקוב. ברוכים הבאים לפולין! את טיולנו נתחיל בביקור במכרה המלח המפורסם של פולין – וייליצ'קה. בשנים האחרונות איש אינו כורה עוד מלח במתחם המרשים בגודלו, אך הוא פתוח למבקרים הזוכים לסיור בלתי נשכח במבוך סבוך וענק העשוי כולו מ... מלח. בסוף הביקור ניסע ליעד הלינה הראשון שלנו – העיירה זאקופנה.

 

יום 2: זאקופנה

זאקופנה, בירת החורף של פולין, מושכת אליה תיירים ומבקרים במשך כל השנה. הפארק הלאומי טאטרה הוא רכס ההרים האלפיני של פולין. על שטח מצומצם ניתן למצוא פסגות רבות, שהגבוהה בהן – ריסי – מתנשאת לגובה של  2499 מטרים. עוד באזור - אגמים קסומים ועיירת נופש מפנקת במיוחד. בהתאם לתנאי מזג האוויר, נצא בבוקר למסלול בחיק הטבע. בהמשך היום נטייל בעיירה ונעלה לתצפית מהר גובלובקה. אחרי שנלגום מכל הנופים המרהיבים ונספוג מאווירת הטבע, ניפגש במסעדה מקומית לארוחת ערב וחוויית פולקלור מקומית.

 

יום 3: שייט בדונאייץ

ניפרד בבוקרו של היום השלישי מנופיה המרהיבים של זקופאנה, לטובת מראות  אחרים, אף הם שובים ביופיים. נתחיל את היום בשייט בנהר הדונאייץ, לאורכו של הפארק הלאומי פייניני הנפרש בין פולין לסלובקיה בינות לנופים דרמטיים מרשימים הכוללים צוקים תלולים ואת "שלושת הכתרים" המפורסמים של הפארק.  נעלה על רפסודת עץ אותנטית ונשוט להנאתנו עד לעיירת הנופש שצ'בניצה. טיול רגלי במקום יוביל אותנו לרחובותיה ובתיה השלווים של עיירת נופש מקסימה זו. לעת ערב נצא לכיוון קרקוב, לא לפני שנרד לצפות על מצודת ניידז'יצה על גדות אגם צ'ורשטין.

 

יום 4: קרקוב

ברוכים הבאים לעיר המלכים של פולין! עד לפני כ-500 שנה היתה קרקוב בירת המדינה ומשכנם של מלכי פולין. נצא לסיור מודרך בעיר העתיקה – מוזיאון ימי-ביניימי חי ונושם מאז הקמתו במאה ה-13. בכיכר העיר – הגדולה ביותר בפולין - ניצבת כנסיית מריה הקדושה ממנה מזדקרים הצריחים המשונים ובית הבדים הרנסנסי המרשים במרכזה. נבקר בגלריית סוקייניצה כדי להתרשם מאמנות פולנית. בהמשך, נוכל להתרשם גם מאחד המבנים העתיקים ביותר בפולין העומדים על תילם – כנסיית אדלברט הקדוש, שריד רומנסקי אותנטי מתחילת דרכה של המדינה. אחרי הצהריים נצא לסיור במתחם הארמון המלכותי ואבל, האתר המתוייר ביותר בפולין. 

 

יום 5: אויצוב

היום נצא לסיור בחיק הטבע, בפארק הלאומי הקטן ביותר בפולין – אויצוב. נבקר במערת לוקייטק, בה הסתתר המלך ולאדיסלב 'נמוך הקומה' מפני מלך צ'כיה, ואצלב השני. משם נחצה את שער קרקוב, מוקד עניין פופולרי ואפוף מעשיות. לאחר ארוחת צהריים ניסע להתרשם מ-פייסקובה סקאלה, טירה רנסנסית בעלת היסטוריה ארוכה ובעלים רבים. במידה שהזמן יתיר לנו - נתרשם מגינות הטירה והנוף הנשקף ממנה. בהמשך היום נשוב לקרקוב לערב חופשי בעיר התוססת.

 

יום 6: קרקוב

את יומו האחרון של הטיול נתחיל בסיור ברובע היהודי – קז'ימייז'. נבקר באחד מבתי הכנסת של הרובע - חלקם פעילים עד היום. נתרשם מרחובותיו המחודשים של הרובע שזכו להתעוררות מרשימה בעשורים האחרונים. אחרי שנשטוף את עיננו בכל מקסם היופי הזה,  ננצל את הזמן שנותר לקניות אחרונות (אם הזמן יאפשר זאת). לעת ערב ניסע אל שדה התעופה לקראת שובנו הביתה.

 

 

שימו לב!

המסלול נתון לשינויים בהתאם ללוח הטיסות, מזג האויר, זמינות האתרים ושיקולי המדריך.

 

 

תאריכים:

 

טיול סתיו: 25-30.9.15

 

מחיר הטיול כולל:

> מלווה קבוצה ישראלי

> טיפים לנותני השירות בחו"ל

> טיסות, בהתאם לזמינות במועד הכרטוס.

> רכב מתאים צמוד לקבוצה לכל הימים לפי הפירוט בתוכנית הטיול.

> מדריך דובר עברית או אנגלית בקרקוב, וייליצ'קה, זקופאנה ואויצוב.

> כניסות לאתרים המפורטים במסלול: גלריית סוקייניצה, גלריה בטירת ואבל, מכרות המלח בוייליצ'קה, רכבל בפארק הלאומי טאטרה, רכבל בגובלובקה, ראפטינג בדונאייץ, מערת לוקייטק באויצוב, אתר יהודי בקרקוב.

>  5 לילות לינה בבתי מלון בדרגת תיירות טובה לפי הפירוט מעלה בחדר זוגי + ארוחת בוקר.

> ארוחת צהריים או ערב בכל יום, לפי תוכנית המסלול, מתוכן ארוחת ערב הכוללת מופע פולקלור בזקופנה.

 

מה לא כלול במחיר:

> טיפ למלווה הקבוצה

> כניסות לאתרים שלא מצויינים בסעיף "המחיר כולל"

> ארוחה שלישית ביום

> כל מה שלא מופיע בסעיף "מחיר הטיול כולל".

 

 

למידע אודות עלויות - אנא השאירו את פרטיכם, ואנחנו נחזור אליכם בהקדם!

בקשתך נשלחה בהצלחה! נשמח ליצור עמך קשר בהקדם

bottom of page