בית הכנסת בלאנצוט

בית הכנסת הנוכחי נבנה בשנת 1761 במימונה של משפחת לובומירסקי, לאחר שבית כנסת קודם שעמד במקום ונבנה מעץ התכלה בשריפה. בית הכנסת שימש כמקום מרכזי עבור יהודי לאנצוט וסביבתה, שבמאה ה-19 מנו כ-40% מתושבי העיירה. הפרסקאות והעיטורים בתוך בית הכנסת מהווים עדות לעושרה של הקהילה המקומית.

 

בזמן מלחמת העולם השניה ניסו הגרמנים להחריב את המקום, אך חרף הניסיונות להציתו, המקום לא נשרף.

 

במקום תמצאו מוזיאון קטן לזכר הקהילה היהודית של לאנצוט, הכולל מצבות מבית הקברות היהודי שנהרס, כמו גם את חדר התפילה של "החוזה מלובלין", הרב יעקב יצחק הלוי הורביץ. בקומה השנייה תמצאו את עזרת הנשים, אשר הכניסה אליה היא מגרם מדרגות חיצוני.

 

לרוב המקום סגור, אך בשעות בהן הביקור אפשרי, תמצאו מספר טלפון על דלת הכניסה, והאחראי על המקום יגיע לפתוח לכם את הדלת.

כל הזכויות שמורות

אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם, להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר – חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר אינטרנט זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי.
כל שימוש בתכני האתר ללא אישור מפורש בכתב מבעל העמוד אסור בהחלט.

כל הזכויות על המאמרים המקצועיים המתפרסמים באתר זה שמורות לבעל העמוד, למעט במקומות בהם צויין אחרת במפורש. חל איסור מוחלט לפרסם את המאמרים, חלקם או בשלמותם, באף פורום אינטרנטי, בלוג, אתר אישי, אתר מקצועי, אתר מסחרי או אתר-ללא-כוונות-רווח, ללא אישור מפורש בכתב מבעל העמוד. כמו כן אין לקשר, לערוך, לעבד או לשנות את התמונות והחומריים הגרפיים שמלווים אותם.

 

השימוש במידע שבאתר היא באחריות המשתמש בלבד. באחריות המשתמש לוודא את תקינות המידע ונכונותו לפני השימוש בו.

יש לכם שאלה? כתבו לנו!
  • Instagram
  • Google+ Clean
  • facebook