בזיליקת גבירתנו בליכן

בזיליקת גבירתנו בליכן היא כנסיה קתולית הממוקמת בכפר ליכן סטארי, נפת ויילקופולסקה. היא עוצבה על ידי ברברה ביילצקה ונבנתה במשך 10 שנים. בנייתה הושלמה ב-2004, כשהאפיפיור הספיק לקדש אותה כבר בשנת 1999. בנייתה מומנה על ידי תרומות מאמינים. בזכות מימדיה - מגדל פעמונים בגובה 141.5 מטרים, ושטח כולל של כ-10,000 מ"ר, זכתה הבזיליקה לתואר הכנסייה הגדולה ביותר בפולין, והיא השישית בגודלה בעולם.

 

כדי להתחקות אחר יסודות הקמתה עלינו לחזור לשנת 1813, אז תומש קלוסובסקי - חייל פולני שנלחם בצבא נפולאון בסמוך ללייפציג, נפצע קשות בקרב. הוא התפלל לגבירתנו הקדושה, והתחנן בפניה שלא תיתן לו למות על אדמה זרה. לפי האגדה, היא הופיעה בפניו, עטורה בכתר מזהב, שמלה אדומה וגלימה מזהב, בעודה אוחזת נשר לבן בידה הימנית. הגבירה שהופיעה לפניו ניחמה אותו והבטיחה כי יתאושש וישוב לפולין. תומש נתבקש בתמורה לדאוג שתמונה בדמותה תצוייר, ותוצג במקום ציבורי כדי ש"אנשיי יתפללו למול התמונה ויניחו מנחות בידיי בשעות מבחן קשות".

 

הבזיליקה מקודשת לגבירתנו של הרחמים, מלכת פולין. במרכזו של המזבח הראשי בבזיליקה ניתן להתרשם מאותו פורטרט המיוחס לחייל הפולני.

כל הזכויות שמורות

אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם, להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר – חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר אינטרנט זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי.
כל שימוש בתכני האתר ללא אישור מפורש בכתב מבעל העמוד אסור בהחלט.

כל הזכויות על המאמרים המקצועיים המתפרסמים באתר זה שמורות לבעל העמוד, למעט במקומות בהם צויין אחרת במפורש. חל איסור מוחלט לפרסם את המאמרים, חלקם או בשלמותם, באף פורום אינטרנטי, בלוג, אתר אישי, אתר מקצועי, אתר מסחרי או אתר-ללא-כוונות-רווח, ללא אישור מפורש בכתב מבעל העמוד. כמו כן אין לקשר, לערוך, לעבד או לשנות את התמונות והחומריים הגרפיים שמלווים אותם.

 

השימוש במידע שבאתר היא באחריות המשתמש בלבד. באחריות המשתמש לוודא את תקינות המידע ונכונותו לפני השימוש בו.

יש לכם שאלה? כתבו לנו!
  • Instagram
  • Google+ Clean
  • facebook