מוזיאון המגדלורים ברוזבייה

מגדלור רוזבייה
מודל של מגדלור רוזבייה בגרסה מוקדמת
מודל של מגדלור רוזבייה
אמצעי תאורה של המגדלור
מידע המוצג במוזיאון
מידע המוצג במוזיאון
מודל, אחד מיני רבים, המוצג במוזיאון
תאורת המגדלור ברוזבייה

המגדלור ברוזבייה למעשה מספק למבקרים בו שתי אטרקציות במחיר אחת. הראשונה הינה, כמובן, התצפית מראש המגדלור (ובתוך כך המגדלור עצמו). המגדלור ברוזבייה הוא אחד מיני רבים על קו החוף הפולני, וניתן לקרוא עוד אודות המגדלורים האחרים כאן.

מעבר לשימושו הפונקציונלי של המגדלור, הוקם בתוכו, בתוך הקומות המובילות לקומת התצפית, תצוגה נרחבת ומעניינת במיוחד אודות המגדלורים של פולין. באמצעים פשוטים מוצגת התפתחותה של הטכנולוגיה החל מימיהם של מגדלור פארוס באלכסנדריה ומגדלור קולוסוס בכניסה לנמל רודוס ועד למגדלורים המודרנים של היום. בנוסף, מוצגת אינפורמציה ויזואלית רבה אודות התפתחות המגדלורים, אופן פעולתם, תועלתם הימית ועוד. התצוגה כולה כתובה רק בשפה הפולנית, אך שלל המיצגים, התרשימים, המפות והמודלים מאפשרים הבנה רחבה גם ללא הבנת השפה הפולנית.

כמוזיאון מייצג, תוכלו למצוא בו שלל מודלים של מגדלורים אחרים (קטנים בהרבה מאלו האמיתיים, אך גם מאלו המיניאטורים שבפארק המיניאטורות של המגדלורים. בנוסף, תמצאו מודלים של המגדלור עצמו (שהתשתנה ברבות השנים), כמו גם חפצים אחרים הקשורים לניוט ימי.

לקראת גרם המדרגות שמוביל אל תצפית המגדלור תמצאו חדר המכיל ציורים ותמונות של אומנים מקומיים.

כל הזכויות שמורות

אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם, להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר – חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר אינטרנט זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי.
כל שימוש בתכני האתר ללא אישור מפורש בכתב מבעל העמוד אסור בהחלט.

כל הזכויות על המאמרים המקצועיים המתפרסמים באתר זה שמורות לבעל העמוד, למעט במקומות בהם צויין אחרת במפורש. חל איסור מוחלט לפרסם את המאמרים, חלקם או בשלמותם, באף פורום אינטרנטי, בלוג, אתר אישי, אתר מקצועי, אתר מסחרי או אתר-ללא-כוונות-רווח, ללא אישור מפורש בכתב מבעל העמוד. כמו כן אין לקשר, לערוך, לעבד או לשנות את התמונות והחומריים הגרפיים שמלווים אותם.

 

השימוש במידע שבאתר היא באחריות המשתמש בלבד. באחריות המשתמש לוודא את תקינות המידע ונכונותו לפני השימוש בו.

יש לכם שאלה? כתבו לנו!
  • Instagram
  • Google+ Clean
  • facebook