לובלין / Lublin

 

"ירושלים דה פולין", מכונה לעיתים העיר, שהיתה למוקד יהודי חשוב לאורך ההיסטוריה. אך לא רק ליהודים היוותה העיר מקום חשוב. בלובלין הוחלט על "איחוד לובלין", שקבע דה-פקטו את האיחוד בין ממלכת פולין לליטא, גם הוא פרק חשוב בהיסטוריה הפולנית.

 

הרובע היפה ביותר בעיר הוא ללא ספק העיר העתיקה, התחומה בין גבעותיה של לובלין, אך אתרים נוספים, הנמצאים במרחק מה ממרכזה התיירותי, שווים גם הם ביקור, אליהם תוכלו להגיע באמצעות האוטובוסים החשמליים של העיר.

 

בין אתריה וודאי תמצאו עניין באתרים הבאים:

  • מצודת לובלין: נבנתה במאה ה-14, ותוכננה מחדש בסגנון גותי במאה ה-19 עם הסבת המבנה לכלא. במתחם עצמו תמצאו את קפלת השילוש הקדוש המלכותית ואת הדוניון - החלק העתיק ביותר בטירה ובעיר כולה.

  • קתדרלת לובלין וכיכר הקתדרלה: בעוד שחזיתה היא נאו-קלאסית מובהקת, חלל הפנים הוא הישג מובהק לאומנות הבארוק.

  • שער קרקוב: אחד משערי הכניסה העתיקים לעיר, הוא גם המחבר את העיר העתיקה אל כיכר ליטא באמצעות מדרחוב "פאתי קרקוב" העמוס בחנויות ובתי קפה.

  • ישיבת חכמי לובלין: הוקמה במקור בשנת 1930, אך כיום היא שוב פעילה, ובמקום תמצאו גם בית הארחה.

  • כיכר השוק  ובית העירייה הישן: המבנה הוקם במאה ה-15, ובסוף המאה ה-16 שימש כבית הדין המלכותי של נפת מאלופולסקה.

 

 

 

כל הזכויות שמורות

אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם, להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר – חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר אינטרנט זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי.
כל שימוש בתכני האתר ללא אישור מפורש בכתב מבעל העמוד אסור בהחלט.

כל הזכויות על המאמרים המקצועיים המתפרסמים באתר זה שמורות לבעל העמוד, למעט במקומות בהם צויין אחרת במפורש. חל איסור מוחלט לפרסם את המאמרים, חלקם או בשלמותם, באף פורום אינטרנטי, בלוג, אתר אישי, אתר מקצועי, אתר מסחרי או אתר-ללא-כוונות-רווח, ללא אישור מפורש בכתב מבעל העמוד. כמו כן אין לקשר, לערוך, לעבד או לשנות את התמונות והחומריים הגרפיים שמלווים אותם.

 

השימוש במידע שבאתר היא באחריות המשתמש בלבד. באחריות המשתמש לוודא את תקינות המידע ונכונותו לפני השימוש בו.

יש לכם שאלה? כתבו לנו!
  • Instagram
  • Google+ Clean
  • facebook