טירת מושנה

הטירה במושנה נחשבת לאחד המבנים היפים ביותר בחבל שלזיה בפרט, ובפולין בכלל. כאם שנלקחה מסיפורי מעשיות - מגדלים מחודדים מעטרים אותה מכל עבר, הרקע בו היא ניצבת – עשוי המבקר במקום לחשוב כי נכנס לעולם האגדות.

 

דרכה של הטירה החלה במאה ה-17, אז נבנה החלק המרכזי שלה בסגנון הבארוק. שריפה שפרצה בשנת 1896 כילתה למעלה ממחצית הטירה, ולאחר השיפוצים הנאמנים למקור, הורחבה הטירה ונוספו לה האגף המזרחי (שנבנה בסגנון נאו-גותי) והאגף המערבי (שנבנה בסגנון נאו-רנסאנסי).

 

אין בנמצא תיעוד מלא של בעליה של הטירה, אך ידוע כי משפחת טיילה-וינקלר מפרוסיה התגוררה בטירה מאז 1866 עד אשר גורשה מהמקום בתום מלחמת העולם השנייה. הטירה שרדה את המלחמה עם נזקים קלים בלבד, אך דווקא הצבא האדום, שהחזיק בנכס כמעט 30 שנים, היה זה שהסב לו נזק רב. מאז שנות השבעים מתפקד המקום כמרכז רפואי לבעיות נוירולוגיות.

 

הפארק המקיף את הטירה שירת את בעליה ברבות השנים, בין היתר לצורך מסעות ציד. בקצהו של השביל המוביל מן הטירה אל הפארק ניתן למצוא פסל של הוברט וון טלר וינקלר, מבעליה של הטירה. משני צידי השביל נחפרו תעלות מים, ובין חלקי הפארק מקשרים גשרים קמורים וציוריים. מלבד עצי האלון והטיליה, שיחי אזליאה רבים מעטרים את הפארק, ותקופת פריחתם באביב מצויינת בחגיגות ובקונצרטים למרגלות הטירה.

טירת מושנה במספרים:

על גגות הטירה תמצאו בדיוק 99 (!) צריחים.

בטירה ישנם 365 חדרים.

שטחה של הטירה - 7000 מ"ר.

נפחה - 65,000 מ"ק.  

וילהלם השני, קיסר גרמניה, ביקר ושהה במקום פעמיים.

 

מלבד המרכז הרפואי, בטירה פועל בית מלון, וחלקים ממנה מושכרים לצורך קיום אירועים שונים. אם בכוונתכם לבקר במקום, מומלץ לשלב לינה בטירה. מעבר לחוויה המיוחדת במינה, הלינה במקום כוללת גם את האפשרות לבקר בפארק ללא תשלום נוסף.

 

כל הזכויות שמורות

אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם, להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר – חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר אינטרנט זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי.
כל שימוש בתכני האתר ללא אישור מפורש בכתב מבעל העמוד אסור בהחלט.

כל הזכויות על המאמרים המקצועיים המתפרסמים באתר זה שמורות לבעל העמוד, למעט במקומות בהם צויין אחרת במפורש. חל איסור מוחלט לפרסם את המאמרים, חלקם או בשלמותם, באף פורום אינטרנטי, בלוג, אתר אישי, אתר מקצועי, אתר מסחרי או אתר-ללא-כוונות-רווח, ללא אישור מפורש בכתב מבעל העמוד. כמו כן אין לקשר, לערוך, לעבד או לשנות את התמונות והחומריים הגרפיים שמלווים אותם.

 

השימוש במידע שבאתר היא באחריות המשתמש בלבד. באחריות המשתמש לוודא את תקינות המידע ונכונותו לפני השימוש בו.

יש לכם שאלה? כתבו לנו!
  • Instagram
  • Google+ Clean
  • facebook