הפארק הלאומי רוזטוצ'ה

הפארק משתרע על פני החלק המרכזי של חבל רוסטוצ'ה. נקיקים עמוקים חוצים את המדרונות המתונים שלגבעות ונהר וייפש (Wieprz) אשר זורם דרך הפארק. יערות אשוח מכסים כ-90% משטחו. הצמחיה העשירה כוללת צמחיית אקלים חם מדרום מזרח אירופה ומאות עצים מוגנים תחת החוק הפולני ("מונמנט של הטבע"). אוכלוסיית הציפורים בפארק כוללת 190 מיני ציפורים. ניתן למצוא בפארק גם דו חיים וזוחלים רבים. חייה ייחודית לפארק הינה סוס פולני קטן, הוא גם משמש כסמלו של הפארק.

כאשר נפתח הפארק בשנת 1974, היה שיטחו כ-50,000 דונם, אך מאז הורחב הפארק, וכיום הוא משתרע על כ-80,000 דונמים. רוב שיטחו של הפארק מכוסה יער - כ-95% משטחו. משום שכך, הוא נחשב לפארק המיוער ביותר במדינה.

לרשותם של המבקרים בפארק מוצעים 5 מסלולי הליכה באורך כולל של 40 ק"מ, כמו גם מסלול אופנים באורך 10 ק"מ.

כל הזכויות שמורות

אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם, להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר – חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר אינטרנט זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי.
כל שימוש בתכני האתר ללא אישור מפורש בכתב מבעל העמוד אסור בהחלט.

כל הזכויות על המאמרים המקצועיים המתפרסמים באתר זה שמורות לבעל העמוד, למעט במקומות בהם צויין אחרת במפורש. חל איסור מוחלט לפרסם את המאמרים, חלקם או בשלמותם, באף פורום אינטרנטי, בלוג, אתר אישי, אתר מקצועי, אתר מסחרי או אתר-ללא-כוונות-רווח, ללא אישור מפורש בכתב מבעל העמוד. כמו כן אין לקשר, לערוך, לעבד או לשנות את התמונות והחומריים הגרפיים שמלווים אותם.

 

השימוש במידע שבאתר היא באחריות המשתמש בלבד. באחריות המשתמש לוודא את תקינות המידע ונכונותו לפני השימוש בו.

יש לכם שאלה? כתבו לנו!
  • Instagram
  • Google+ Clean
  • facebook