המסלול התת קרקעי בסנדומייז'

 

רק חלק מהמבוך התת קרקעי הקיים מתחת לעיירה סאנדומייז' זמין לביקור תיירים, אך דיי במסלול המוצע, על חלליו הרב קומתיים והמנהרות המקשרות ביניהם, כדי להתרשם ולהתפעל ממנו. חללים אלו נחפרו ונבנו מסיבות כלכליות וצבאיות ואווירת המיסתורין אופפת אותם מתחילת דרכם.

 

לפי אגדה מקומית, חלינה האמיצה מתה באחת מהן תוך שניסתה להגן על העיר מפני תקיפת הטטארים. ממנהרות אלו יצאו מגני העיר, במספר מערכות בהן השתתפה סאנדומייז', ופשו על השטחים שמחוץ לחומות תוך שהם מפתיעים ומסבים נזק רב לכוחות הצרים על העיר.

 

חלליה התת קרקעיים הם גם עדות לעושרה של העיר וחשיבותה הרבה בעבר. החללים הנמצאים מתחת לכיכר השוק ובנייני הכיכר היו שייכים בעבר לסוחרים עשירים, או בבעלותם של בתי שיכר ובתי מרקחת. 

 

בעוד שהמבוך התת קרקעי הציל את העיר פעמים מספר, היו גם רגעים מלחיצים בעברם. לא אחת חלה קריסה של פני הקרקע אל תוך חללים שנחפרו בחיפזון או במיקום שגוי. כדי למנוע המשך קריסה, גויסו מיטב החכמים מהפקולטה להנדסת בניין של אוניברסיטת קרקוב, שסייעו בייצוב המנהרות. 

 

בשנת 1977 נפתח המסלול לציבור הרחב, ומאז מהווה אטרקצייה מהנה ביותר עבור המבקרים בעיר.

 

כל הזכויות שמורות

אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם, להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר – חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר אינטרנט זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי.
כל שימוש בתכני האתר ללא אישור מפורש בכתב מבעל העמוד אסור בהחלט.

כל הזכויות על המאמרים המקצועיים המתפרסמים באתר זה שמורות לבעל העמוד, למעט במקומות בהם צויין אחרת במפורש. חל איסור מוחלט לפרסם את המאמרים, חלקם או בשלמותם, באף פורום אינטרנטי, בלוג, אתר אישי, אתר מקצועי, אתר מסחרי או אתר-ללא-כוונות-רווח, ללא אישור מפורש בכתב מבעל העמוד. כמו כן אין לקשר, לערוך, לעבד או לשנות את התמונות והחומריים הגרפיים שמלווים אותם.

 

השימוש במידע שבאתר היא באחריות המשתמש בלבד. באחריות המשתמש לוודא את תקינות המידע ונכונותו לפני השימוש בו.

יש לכם שאלה? כתבו לנו!
  • Instagram
  • Google+ Clean
  • facebook