פארק הרי השולחן

הקוף
פני אדם
תרנגולת דוגרת
ראש הסוס
הברווז והכלב
מסלול "שצלנייץ ויילקי"
מסלול "בלנדנה סקאלי", "הסלעים המתעתעים"

בשטחו של הפארק נכלל רכס גוּרִי סְטוֹלוֹבֶה (הרי השולחן) הנכלל בחלקו המרכזי של רכס הרי הסודטים. מבנה ההרים האופייני הייחודי הינו רמות סלעיות שטוחות מחולקות על ידי ערוצים, סלעים בעלי צורות מיוחדות העומדים במישורים ריקים ונקיקים שנוצרו על ידי המבנה המיוחד של ההרים.

 

בין הסלעים הגדולים נוצרו מעברים המהווים יחד מעין מבוך. מקבצי הסלעים המעניינים ביותר נמצאים בשמורת "בלנדנה סקאלי" (Błędne Skały) ועל פסגת הר שצ'לנייץ ויילקי (Szczeliniec Wielki) שגבהו 919 מ'. חלקם התחתון של מדרונות ההרים מכוסה ביערות אשוחית ואילו גבוה יותר שולטים שטחי כבול עם צמחייה אופיינית.

המבקרים בפארק יכולים להנות מ-11 מסלולי הליכה בהיקף של יותר מ- 100 ק"מ ו-5 שבילי אופניים.

כל הזכויות שמורות

אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם, להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר – חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר אינטרנט זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי.
כל שימוש בתכני האתר ללא אישור מפורש בכתב מבעל העמוד אסור בהחלט.

כל הזכויות על המאמרים המקצועיים המתפרסמים באתר זה שמורות לבעל העמוד, למעט במקומות בהם צויין אחרת במפורש. חל איסור מוחלט לפרסם את המאמרים, חלקם או בשלמותם, באף פורום אינטרנטי, בלוג, אתר אישי, אתר מקצועי, אתר מסחרי או אתר-ללא-כוונות-רווח, ללא אישור מפורש בכתב מבעל העמוד. כמו כן אין לקשר, לערוך, לעבד או לשנות את התמונות והחומריים הגרפיים שמלווים אותם.

 

השימוש במידע שבאתר היא באחריות המשתמש בלבד. באחריות המשתמש לוודא את תקינות המידע ונכונותו לפני השימוש בו.

יש לכם שאלה? כתבו לנו!
  • Instagram
  • Google+ Clean
  • facebook