הכפרים הטטארים

קרושניאני ובוחוניקי

 

המתיישבים הטטארים הגיעו לראשונה לאיזור זה במאה ה-17. הם נטמאו לחלוטין בקרב הפולנים, אך הם משמרים את האמונה המוסלמית ואורחות החיים המתלווים לאמונה זו.

הקהילה המוסלמית של הטטארים בפולין פזורה בין מספר כפרים באיזור, בעיר ביאליסטוק ובבירה ורשה. כמו כן, שני בתי קברות מוסלמים שייכים לקהילה זו, כאשר אחד מהם נמצא בקרושניאני והשני בוורשה.

בעת ביקור בכפרים, ניתן להתרשם מאורחות חייהם של הטטארים בפולין. ניתן לבקר במסגדים, כמו גם בבית הקברות הסמוך. בשני הכפרים ניתן למצוא מסעדות המציעות משלל המאכלים המאפיינים את המטבח הטטארי.

כל הזכויות שמורות

אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם, להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר – חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר אינטרנט זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי.
כל שימוש בתכני האתר ללא אישור מפורש בכתב מבעל העמוד אסור בהחלט.

כל הזכויות על המאמרים המקצועיים המתפרסמים באתר זה שמורות לבעל העמוד, למעט במקומות בהם צויין אחרת במפורש. חל איסור מוחלט לפרסם את המאמרים, חלקם או בשלמותם, באף פורום אינטרנטי, בלוג, אתר אישי, אתר מקצועי, אתר מסחרי או אתר-ללא-כוונות-רווח, ללא אישור מפורש בכתב מבעל העמוד. כמו כן אין לקשר, לערוך, לעבד או לשנות את התמונות והחומריים הגרפיים שמלווים אותם.

 

השימוש במידע שבאתר היא באחריות המשתמש בלבד. באחריות המשתמש לוודא את תקינות המידע ונכונותו לפני השימוש בו.

יש לכם שאלה? כתבו לנו!
  • Instagram
  • Google+ Clean
  • facebook