הפארק הלאומי טאטרה

צ'ארני סטאב
הרי הטאטרה
צ'ארני סטאב ומורסקי אוקו
פסגת ריסי
אגם מורסקי אוקו
כניסה לפארק
הצלב על פסגת גייבונט
המסלול לפסגת גייבונט
קופה קונדרצקה
פסגת קספרוב
הרי הטאטרה במבט מפסגת קספרוב

זהו ללא צל של ספק הפארק הלאומי הפופולארי ביותר במדינה. כמות המבקרים בפארק מכל העולם ובכל עונות השנה מייצרות לחץ אקולוגי על הפלורה והפאונה של הפארק, ועומדים בראש סדר העדיפויות של האחראים על שימור הטבע במדינה.

הפארק הררי ורחב ידיים - שיטחו 212 קמ"ר, והוא כולל אגמים, מערות, חיות בר ושבילי הליכה ארוכים עם נוף ציורי. בין היעדים הפופולארים בפארק ניתן למנות את הרכבל לפסגת קספרוב (קספרובי ויירך), אגם מורסקי אוקו (והמסלול ממנו אל הפסגה הגבוהה ביותר ברכס - פסגת ריסי'  בגובה של 2499 מטרים מעל פני הים!), הצלב על פסגת גייבונט, ועוד. בשטח הפארק תוכלו למצוא למעלה מ-מעל 240 ק"מ של שבילי הליכה ומספר שבילי אופניים, כמה עשרות ק"מ של מסלולי סקי ומקפצות סקי, מסלולי החלקה על הקרח ומדרון סלאלום.

 

הרי הטאטרה יוצרים למעשה את הרכס היחיד בפולין בעל מאפיינים אלפיניים. רכסי הגרניט המשוננים וסלעי המשקע, נקיקים מתקופת הקרח, ערוצים, אגמים, מפלים, מערות ועמקי נחלים יפייפיים אשר יוצרים את אחד הנופים היפים בפולין. יערות אשוחית המעורבים בעצי אשור, אשוח ואורן שולטים באזורים שגובהם עד 1500 מ'. עצי האורן הגמדי הנפוצים עד 1800 מ' מתחלפים בכרי דשא ומרעה אלפיניים, ומעל 2300 מטר שולטות בנוף הפסגות הסלעיות. הטאטרה עשירה במיני צמחים אנדמיים ואלפיניים, ובע"ח כגון מרמיטה, יעל, דוב, נשר ועוד.

הבסיס התיירותי של הפארק נמצא בעיירת הנופש זקופאנה, ומספר כפרי נופש קטנים נוספים בסביבה.

המלצה לטיולים בפארק ניתן למצוא כאן.

מפות לפארק:

כל הזכויות שמורות

אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם, להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר – חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר אינטרנט זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי.
כל שימוש בתכני האתר ללא אישור מפורש בכתב מבעל העמוד אסור בהחלט.

כל הזכויות על המאמרים המקצועיים המתפרסמים באתר זה שמורות לבעל העמוד, למעט במקומות בהם צויין אחרת במפורש. חל איסור מוחלט לפרסם את המאמרים, חלקם או בשלמותם, באף פורום אינטרנטי, בלוג, אתר אישי, אתר מקצועי, אתר מסחרי או אתר-ללא-כוונות-רווח, ללא אישור מפורש בכתב מבעל העמוד. כמו כן אין לקשר, לערוך, לעבד או לשנות את התמונות והחומריים הגרפיים שמלווים אותם.

 

השימוש במידע שבאתר היא באחריות המשתמש בלבד. באחריות המשתמש לוודא את תקינות המידע ונכונותו לפני השימוש בו.

יש לכם שאלה? כתבו לנו!
  • Instagram
  • Google+ Clean
  • facebook