טורון / Toruń

כיכר השוק
ניקולאוס קופרניקוס, יליד העיר
כנסיית העלייה השמיימה של מרים הבתולה
כנסיית רוח הקודש
המגדל הנטוי
מזרקת הכנר
מזרקת הכנר
צבי קלישר, חוזה הציונות, תושב העיר

אחת מהערים העתיקות בפולין, אשר נוסדה במאה ה-13 כחלק מהמדינה הטבטונית. טורון היא עיר ימי ביניימית יפיפיה המפתיעה גם את האדישים שבמבקריה. בין תושביה המוכרים ביותר נמנה המדען הפולני המפורסם ביותר - ניקולאוס קופרניקוס. ביתו משמש כיום כמוזיאון, ודיוקנו מתנוסס על סמלה של מגדניה מקומית מפורסמת.

 

המבקרים בה יוכלו לחלק את זמנם בין "העיר הישנה" ו"העיר החדשה", שתיהן, כמובן, עתיקות ואוטנטיות לחלוטין - שפר עליה מזלה, וטורון לא ניזוקה כלל במהלך המלחמה.

 

בשל גודלו של המרכז ההיסטורי, הוא גם מוקד העניין התיירותי העיקרי בעיר, אין צורך לתייר המבקר בעיר בתחבורה ציבורית כלשהי, אך חשמלית תיירותית תיקח את המבקשים בכך למחוזות מרוחקים יותר בעיר.

 

אל תעזו לעזוב את העיר מבלי לטעום מדובשניותיה המפורסמות ("פיירניקי")!

 

בין מוקדי העניין העיקריים בעיר נמנים:

  • כיכר השוק ובית העירייה: המקום המרכזי וליבה הפועם של העיר. בו תמצאו חנויות לרוב, את בית הכוכב וכנסיית מריה הקדושה עם צריחיה המקושטים.

  • בית קופרניקוס - משמש כמוזאון לקורותיו של המדען.

  • בית העירייה - משמש מוזיאון לאומנות גותית, וממגדלו ניתן לתצפת על העיר כולה.

  • המגדל הנטוי - ה"פיזה" של פולין, ככל הנראה האתר הפופולארי ביותר בטורון. נבנה כחלק ממערכת הביצורים של העיר, וחרף שקיעתו, רצפתו, שתוקנה מאוחר יותר, ישרה לחלוטין.

  • מצודת האבירים הטבטונים - ממנה נשתמרו רק שרידים ו"מגדל בית השימוש" (נקרא כך כי היה חלק ממערכת הביוב...).

  • כיכר השוק של העיר החדשה - מוקפת בתים יפים עם חזיתות מעניינות. מהבולטים שבמבנים - בית המרקחת "אריה הזהב" וכנסייה פרוטסטנטית לשעבר.

  • הטיילת שלגדות הויסלה - מהטיילת ניתן לחזות בעיר המשתקפת על פני המים (מחזה מרהיב ביופיו, בהתאם לתנאי התאורה).

 

כל הזכויות שמורות

אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם, להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר – חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר אינטרנט זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי.
כל שימוש בתכני האתר ללא אישור מפורש בכתב מבעל העמוד אסור בהחלט.

כל הזכויות על המאמרים המקצועיים המתפרסמים באתר זה שמורות לבעל העמוד, למעט במקומות בהם צויין אחרת במפורש. חל איסור מוחלט לפרסם את המאמרים, חלקם או בשלמותם, באף פורום אינטרנטי, בלוג, אתר אישי, אתר מקצועי, אתר מסחרי או אתר-ללא-כוונות-רווח, ללא אישור מפורש בכתב מבעל העמוד. כמו כן אין לקשר, לערוך, לעבד או לשנות את התמונות והחומריים הגרפיים שמלווים אותם.

 

השימוש במידע שבאתר היא באחריות המשתמש בלבד. באחריות המשתמש לוודא את תקינות המידע ונכונותו לפני השימוש בו.

יש לכם שאלה? כתבו לנו!
  • Instagram
  • Google+ Clean
  • facebook