ארמון ואלביצה

ארמון ואלביצה הינו ארמון בסגנון נאוקלאסיסטי, שנבנה בשנים 1773 עד 1783 בהזמנתו של המלך הפולני האחרון - סטניסלב אוגוסט פוניאטובסקי בעבור אב הבית המלכותי שלו, אנסטאזי ואלבסקי. הארמון נבנה לגדות נהר ה-מוגה ועוצב על ידי האדריכלית הילארי שפילובסקי. היה זה כאן, המקום בו נולד אלכסנדר קולונה ואלבסקי, בנם המשותף של מריה ואלבסקה ונפוליאון בונאפרטה, ההוא מהמהפכה הצרפתית, ב-4 במאי 1810. לימים היה אלכסנדר ואלבסקי שגרירה של צרפת בבריטניה, ושר החוץ של נפולאון ה-3.

 

באמצע המאה ה-19 עבר הארמון ותכולתו לבעלותה של משפחת גראבינסקי משושלת פומיאן. הם היו בעלי הנכס עד 1945, אז הופקע הרכוש באמצעות צו מדיני. תחת חסותה של משפחת גראבינסקי, שופץ הארמון מספר פעמים ואף הורחב. נוספה לו גם אורווה ומשק הרבעה של זן מיוחד של סוסים. בנוסף, נבנו במקום חוות דגים עצומה, מטחנת תפוחי אדמה ומפעל עמילן. בעליהם האחרונים של הנכס היו אב הבית של האפיפיור, סטניסלאב בוגדן גרבינסקי עם אשתו ידביגה פוטוצקי. עם מותם ב-1930, ירשו את הנכס חמשת ילדיהם. עד היום ניתן למצוא בארמון ריהוט וציוד ששירת את הבעלים האחרונים ממשפחת גרבינסקי.

הארמון הושב ליופיו וגדולתו בשנת 1997, וכיום הוא מאכלס משרדים של חוות ההרבעה  ובית מלון. חוות הרבעה שעודנה פועלת במקום מציעה קורסים לרכיבה על סוסים, טיולי סוסים, רכיבה בכרכרה, חופשת רכיבה ומגוון פעילויות נוספות.

כל הזכויות שמורות

אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם, להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר – חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר אינטרנט זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי.
כל שימוש בתכני האתר ללא אישור מפורש בכתב מבעל העמוד אסור בהחלט.

כל הזכויות על המאמרים המקצועיים המתפרסמים באתר זה שמורות לבעל העמוד, למעט במקומות בהם צויין אחרת במפורש. חל איסור מוחלט לפרסם את המאמרים, חלקם או בשלמותם, באף פורום אינטרנטי, בלוג, אתר אישי, אתר מקצועי, אתר מסחרי או אתר-ללא-כוונות-רווח, ללא אישור מפורש בכתב מבעל העמוד. כמו כן אין לקשר, לערוך, לעבד או לשנות את התמונות והחומריים הגרפיים שמלווים אותם.

 

השימוש במידע שבאתר היא באחריות המשתמש בלבד. באחריות המשתמש לוודא את תקינות המידע ונכונותו לפני השימוש בו.

יש לכם שאלה? כתבו לנו!
  • Instagram
  • Google+ Clean
  • facebook