הכפר המאויר זאליפיה

בית בכפר זאליפיה
קישוטי קיר במתנס
בית הצייר" במתנס"
זאליפיה
באר מקושטת
קיר של בקתה בכפר
מטבחה של פליציה צורילובה

כבר מזה זמן רב ידוע הכפר בבקתותיו המאוירות. היתה זו פליציה צורילובה שהחלה את המסורת הצבעונית והיפה הזו, ואת הדוגמה היפה ביותר תוכלו למצוא בביתה, שכיום משמש כמוזאון הכפר. הנוהג החל בסוף המאה ה-19, עוד אז היתה פליציה חלוצה בעניין, אך מהר מאוד סחף הנוהג משפחות נוספות בכפר.

 

אך לא רק הבתים מאויירים. גם חללי הפנים זכו ל"טיפול" המסור, וגם פריטים הנמצאים בגינה - מלונות הכלבים, בארות המים וגדרות החלקה נצבעים גם הם בקביעות.

בכפר עצמו תמצאו את בית הציירים (Dom malarek), סוג של מתנס מקומי. בנוסף, ניתן להיכנס למוזאון על שם פליציה, מייסדת המסורת. אל תפספסו ביקור בכנסיית הכפר, שכמובן גם היא מעוטרת במיטב המוטיבים הציוריים והצבעוניים. כשתחלפו לייד מכבי האש של הכפר, ודאי תתהו מדוע לא כל מוסד ציבורי מעוטר בדרך דומה - זה הרי הרבה יותר נחמד ככה...

 

כל הזכויות שמורות

אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם, להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר – חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר אינטרנט זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי.
כל שימוש בתכני האתר ללא אישור מפורש בכתב מבעל העמוד אסור בהחלט.

כל הזכויות על המאמרים המקצועיים המתפרסמים באתר זה שמורות לבעל העמוד, למעט במקומות בהם צויין אחרת במפורש. חל איסור מוחלט לפרסם את המאמרים, חלקם או בשלמותם, באף פורום אינטרנטי, בלוג, אתר אישי, אתר מקצועי, אתר מסחרי או אתר-ללא-כוונות-רווח, ללא אישור מפורש בכתב מבעל העמוד. כמו כן אין לקשר, לערוך, לעבד או לשנות את התמונות והחומריים הגרפיים שמלווים אותם.

 

השימוש במידע שבאתר היא באחריות המשתמש בלבד. באחריות המשתמש לוודא את תקינות המידע ונכונותו לפני השימוש בו.

יש לכם שאלה? כתבו לנו!
  • Instagram
  • Google+ Clean
  • facebook