מכרה הזהב בזלוטי סטוק

 

משערים כי כריית הזהב באיזור של זלוטי סטוק החלה כבר בשנת 2000 לפני הספירה. עתודות הזהב בקרקע הדלדלו כבר מזמן, אך אל חשש - כדברי המדריכים המקומיים, עבודות הכרייה לא פסקו מעולם, הם פשוט עברו מהאדמה אל כיסם של התיירים.

 

כמובן שמדובר בעיקר באנקדוטה, ולמבקרים במקום צפוייה הנאה מרובה במהלך הסיור. בזלוטי סטוק פתוחות לביקור שתי מנהרות לכריית זהב. אחת התחנות במסלול התת קרקעי הוא מוזיאון האזהרות, ההערות והפניות, בו יש אוסף של מעל 150 שלטי בטיחות וגהות בעבודה. היו סמוכים ובטוחים, כי התוכן של השלטים הזוי לפרקים, וגס במקרים אחרים...

 

במהלך הסיור במכרה תפגשו את מפל המים התת קרקעי הגדול בפולין (שמונה מטרים גובהו!), תוכלו לשוט במעבורת, ואת דרככם אל מחוץ למכרה תעשו ברכבת מכרות אוטנטית.

 

בטרם ההגעה למקום, יש להתעדכן בשעות הסיורים בשפה האנגלית, שכן הכניסה למכרה באופן עצמאי איננה אפשרית, וההסברים הינם חלק חיוני של הביקור.

 

באיזור המכרה תמצאו שתי אטרקציות נוספות, גם הן מתאימות לבילוי עם ילדים - פארק החבלים "סקאליסקו" (Skalisko) ומוזאון הטכנולוגיות של ימי הביניים.

כל הזכויות שמורות

אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם, להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר – חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר אינטרנט זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי.
כל שימוש בתכני האתר ללא אישור מפורש בכתב מבעל העמוד אסור בהחלט.

כל הזכויות על המאמרים המקצועיים המתפרסמים באתר זה שמורות לבעל העמוד, למעט במקומות בהם צויין אחרת במפורש. חל איסור מוחלט לפרסם את המאמרים, חלקם או בשלמותם, באף פורום אינטרנטי, בלוג, אתר אישי, אתר מקצועי, אתר מסחרי או אתר-ללא-כוונות-רווח, ללא אישור מפורש בכתב מבעל העמוד. כמו כן אין לקשר, לערוך, לעבד או לשנות את התמונות והחומריים הגרפיים שמלווים אותם.

 

השימוש במידע שבאתר היא באחריות המשתמש בלבד. באחריות המשתמש לוודא את תקינות המידע ונכונותו לפני השימוש בו.

יש לכם שאלה? כתבו לנו!
  • Instagram
  • Google+ Clean
  • facebook