מיקולאייקי / Mikołajki

 

 

גודלה ומראה העיירה מיקולאייקי עלול לבלבל. רק כ-3500 תושבים חיים בבירת האגמים המאזוריים, בניגוד לשכנותיה מרונגובו וגיז'יצקו הגדולות פי 5. אבל דווקא מיקולאייקי היא זו שזכתה לתואר הנכסף. העיירה מהווה נקודת מוצא לאין ספור טיולי טבע באיזור, ובכללם פופולאריים מאוד הם השייט באגם שנייארדבי, ומסלולי אופניים המתובלים בשפע של טבע ומים.

עברה של העיירה סוער בהרבה מהתכונה המאפיינת אותה ימינו. היא היתה מוקד למלחמות בין רוסים, לגרמנים ולפולנים בשלל תקופות ומלחמות. 

בעת שהותכם ודאי תרצו לעשות את הדברים הבאים:

 • שיט על אגם שנייארדבי: יוצא לדרכו מספר פעמים ביום, ניתן להצטרף לשיט של אחת מהחברות המציאות את ספינתן בסמוך לגשר הרכבת ולגדות האגם.
   

 • שיט קיאקים: את השיט בקיאקים ניתן לארגן באחת החברות שנמצאות בסמוך לגשר המים בעיירה קרוטין KRUTYŃ.
   

 • סיור טירות: איזור האגמים היה תחת שליטת האבירים הטבטונים לפרק זמן ממושך. משום שכך ניתן למצוא טירות ושרידי טירות ברחבי האיזור. אחת הפופולאריות ביותר נמצאת בעיירה RYN. כיום הטירה משמשת בחלקה כמלון, ניתן לסייר בה גם אם אינכם אורחים רשמיים של המלון.
   

 • מצודת בויין: ביצור צבאי מימי מלחמת העולם הראשונה. המצודה נמצאת בעיר גיז'יצקו GIŻYCKO.

 

 

כל הזכויות שמורות

אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם, להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר – חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר אינטרנט זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי.
כל שימוש בתכני האתר ללא אישור מפורש בכתב מבעל העמוד אסור בהחלט.

כל הזכויות על המאמרים המקצועיים המתפרסמים באתר זה שמורות לבעל העמוד, למעט במקומות בהם צויין אחרת במפורש. חל איסור מוחלט לפרסם את המאמרים, חלקם או בשלמותם, באף פורום אינטרנטי, בלוג, אתר אישי, אתר מקצועי, אתר מסחרי או אתר-ללא-כוונות-רווח, ללא אישור מפורש בכתב מבעל העמוד. כמו כן אין לקשר, לערוך, לעבד או לשנות את התמונות והחומריים הגרפיים שמלווים אותם.

 

השימוש במידע שבאתר היא באחריות המשתמש בלבד. באחריות המשתמש לוודא את תקינות המידע ונכונותו לפני השימוש בו.

יש לכם שאלה? כתבו לנו!
 • Instagram
 • Google+ Clean
 • facebook