זאקופנה / Zakopane

 

אין עוררין על מרכזיותה וחשיבותה של זאקופנה בתחום התיירות בפולין; מדובר בבירת הנופש ובירת החורף האולטימטיבית של פולין. תחרויות ספורט חורף נערכות כאן מידי שנה, וכשמזג האויר מתחמם, שבילי ההליכה בפארקים הסמוכים מתמלאים בתרמילאים מנוסים כמו גם בתיירים מזדמנים.

 

את העיירה חוצה מדרחוב יפהפה ושוקק חיים בקיץ ובחורף. בקיץ תמצאו כאן אמני רחוב ומופעים מוזיקליים ובחורף תיהנו בוודאי לשזוף עיניכם בנוף הררי מושלג שנשקף בינות לסמטאות ולרחובות.

 

אם תחפצו לחזות בכל היופי הזה מגבוה, תוכלו להעפיל – רגלית או באמצעות קרונית חשמלית - אל הר גובאלובקה ממנו ייפרש אל מול עיניכם מראה עוצר נשימה של האזור כולו, וגם שם תוכלו לסייר בשוק מקומי המציע שפע עבודות מקומיות של צמר, עץ וזכוכית.

 

חובבי הגבינות לא יוכלו להחמיץ את דוכני הגבינות המקומיות הידועות בטעמן המשובח ופזורים לרוב ברחוב הראשי של העיירה.

 

בהגיעכם לזאקופנה, ודאי תחפצו לבקר במקומות הבאים:

 • המדרחוב ("קרופובקי"): ליבה הפועם של העיירה. במדרחוב זה תמצאו את כל המסעדות והחנויות בהם תוכלו לאכול לשובעה ולממש את תשוקת הקניות, אם תתעורר כזו. לאורך הרחוב תמצאו גם דוכנים לממכר מזכרות ומאכלים טיפוסיים לאיזור.

 • מוזיאון הרי הטאטרה - מציג באופן מקיף את אזור הרי הטאטרה.

 • הבית ההפוך: אטרקציה משעשעת לכל גיל. הבית, שנבנה בסגנון המקומי (הקרוי על שם העיירה, כמובן), מכיל את כל החלקים המתבקשים בבית רגיל, אך הפוך. אם לא ראיתם מעולם אסלה תלויה על התקרה, העיפו מבט חפוז בבית הזה...

 • השוק מתחת לגשר: כל האיזור המקשר בין הקרופובקי (המדרחוב הראשי) לרכבל לפסגת הגובאלובקה, רווי דוכני מזכרות ופרטי לבוש מעור וצמר, רובם ככולם מייצור מקומי מאיזור זאקופנה. אל תפספסו את דוכני הגבינות, והשתדלו להצטייד בכלים להכנת וינו גז'אנה.

 • הר גובאלובקה: גבעה המשקיפה על העיירה ועל רכס הרי הטאטרה. מקום מושלם לתפוס בו קצת שמש, ולמי שלא הספיק - לשוטט בין דוכני מזכרות נוספים. כמעט הכל, כאמור, עבודת יד.

 

זאקופנה היא נקודת מוצא מצויינת למקומות הבאים:

 • הפארק הלאומי טאטרה: הרכס ההררי הצפוף והמשונן ביותר בפולין. תוכלו לקרוא אודותיו בעמוד הפארקים הלאומיים שלנו. ה"עצלנים" מביניכם ודאי ישמחו לעלות על הרכבל המוביל לפסגת קספארוב (קספרובי ויירך - Kasprowy wierch), בעוד שמטיבי הלכת וחובבי הטבע ישמחו להגיע לאגם האלפיני "עין הים" (מורסקי אוקו - Morski oko). ההרפתקאנים המנוסים יוכלו לטפס על הר גייבונט כדי להגיע אל הצלב הגדול המוצב בפיסגתו.

 • הפארק הלאומי פייניני: פארק מרהיב ביופיו, מציע שפע פעילויות בחיק הטבע, כולל שיט בנהר, רכיבה על אופניים, מסלולים לטיפוס על פסגות הרכס ועוד.

 • אגם צ'ורשטין וטירות צ'ורשטין וניידז'יצה: האגם המלאכותי הזה מפריד בין שתי טירות יפות הניצבות בשני צידי האגם. הנוף מהסכר עוצר נשימה ואסור להחמיצו!

 

כל הזכויות שמורות

אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם, להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר – חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר אינטרנט זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי.
כל שימוש בתכני האתר ללא אישור מפורש בכתב מבעל העמוד אסור בהחלט.

כל הזכויות על המאמרים המקצועיים המתפרסמים באתר זה שמורות לבעל העמוד, למעט במקומות בהם צויין אחרת במפורש. חל איסור מוחלט לפרסם את המאמרים, חלקם או בשלמותם, באף פורום אינטרנטי, בלוג, אתר אישי, אתר מקצועי, אתר מסחרי או אתר-ללא-כוונות-רווח, ללא אישור מפורש בכתב מבעל העמוד. כמו כן אין לקשר, לערוך, לעבד או לשנות את התמונות והחומריים הגרפיים שמלווים אותם.

 

השימוש במידע שבאתר היא באחריות המשתמש בלבד. באחריות המשתמש לוודא את תקינות המידע ונכונותו לפני השימוש בו.

יש לכם שאלה? כתבו לנו!
 • Instagram
 • Google+ Clean
 • facebook