המדריך למטייל בוורשה באמצעות המטרו - חלק א

רבות נכתב ונאמר על מערכות היסעים עתירות נוסעים ברחבי הגלובוס. מה-או באן של ברלין, הטיוב של לונדון או הסאבווי של ניו יורק - לכולם ידוע - עיר גדולה חייבת רכבת תחתית בשביל לחיות. ​ורשה היא העיר היחידה בפולין המתפארת ברכבת כזו. תוכניות בניית מטרו רבות לערים רבות צצו ברבות השנים, בהן קרקוב, ורוצלאב ולודז', אך נראה כי ורשה תמשיך לשאת בתואר הזה לבדה עוד שנים רבות. המערך התת קרקעי של ורשה החל לפעול בשנת 1995, אז נחנך המקטע הראשון של הקו הראשון, ששירת למעשה רק את פרברה הדרומי של העיר. ככל שהוארך הקו לכיוון צפון, כך גדל נפח הנוסעים בו. הקו הראשון, M1, נמתח ממערב לנהר הויסלה, ומחבר את מרכז העיר עם פרבריה הצפוניים והדרומיים. למעשה, עד לפתיחתו של הקו השני בשנת 2015, הקו שימש בעיקר את תושבי העיר, ופחות את

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • YouTube
  • Instagram
  • Facebook Basic Square
כל הזכויות שמורות

אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם, להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר – חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר אינטרנט זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי.
כל שימוש בתכני האתר ללא אישור מפורש בכתב מבעל העמוד אסור בהחלט.

כל הזכויות על המאמרים המקצועיים המתפרסמים באתר זה שמורות לבעל העמוד, למעט במקומות בהם צויין אחרת במפורש. חל איסור מוחלט לפרסם את המאמרים, חלקם או בשלמותם, באף פורום אינטרנטי, בלוג, אתר אישי, אתר מקצועי, אתר מסחרי או אתר-ללא-כוונות-רווח, ללא אישור מפורש בכתב מבעל העמוד. כמו כן אין לקשר, לערוך, לעבד או לשנות את התמונות והחומריים הגרפיים שמלווים אותם.

 

השימוש במידע שבאתר היא באחריות המשתמש בלבד. באחריות המשתמש לוודא את תקינות המידע ונכונותו לפני השימוש בו.

יש לכם שאלה? כתבו לנו!
  • Instagram
  • Google+ Clean
  • facebook